Kálvin három újszövetségi kommentárjával újraindult a Parókiális Könyvtár

2011. január 24., címkék: egyházi könyvkiadás, bogárdi szabó istván, kiadvány

Az évtizedekkel ezelőtt megszakadt Református Egyházi Könyvtár sorozat Kálvin újszövetségi bibliamagyarázatainak tizennégy kötetes, egységes megjelenésű kiadásával éled újjá.

Gyerekbibliák felnőttszemmel

2010. december 15., címkék: egyházi könyvkiadás, gyermekbiblia, Advent 2010

Bibliai történetek gyűjteménye, képeskönyv, gyermekbiblia? Karácsony tájékán mindegyikből találunk bőséggel a könyvkiadók polcain. Mit nevezünk egyáltalán gyermekbibliának? Milyen a jó gyermekbiblia, miért van rá szükségünk? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk Németh Dáviddal, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának tanszékvezetőjével, akiről kevesen tudják, hogy gyermekbiblia-kutatással is foglalkozik.

A Biblia a legjobb ajándék

2010. december 13., címkék: kálvin kiadó, egyházi könyvkiadás

Minél többféle olvasóközönséget szeretnénk kiszolgálni – mondja Galsi Árpád, a Kálvin Kiadó igazgatója.

Online keresztyén könyvesbolt nyílt Szlovákiában

2010. október 01., címkék: Határon túl, egyházi könyvkiadás, szlovákiai reformátusok (szrke), Hírek

Egy evangéliumi példázat szolgált alapjául a Keresztyén Magvető név alatt működését megkezdő magyar nyelvű online könyvesboltnak.

Húsz éves a Parakletos

2010. szeptember 29., címkék: Határon túl, egyházi könyvkiadás, parakletos könyvesház, Hírek

Október 30-án Kiskunfélegyházán Parakletos Találkozót rendeznek, melyen hálát adnak az elmúlt húsz esztendő áldásaiért.

Tudod-e most kiről beszélek?

2010. május 26., címkék: egyházi könyvkiadás, kálvin kiadó, Rendezvény, bibliatársulat, Hírek

A Kálvin Kiadó és a Magyar Bibliatársulat szeretettel vár minden érdeklődőt az Ünnepi Könyvhéten Budapesten a Bakáts utcában – a Református Zenei Fesztivállal egyidőben – június 4-től 6-ig, 10-19 óráig. A kiadványokat 20%-os engedménnyel vásárolhatják meg!